Dovolená na Slovensku

Trávíte rádi volný čas v přírodě a zároveň toužíte po poznání nových krajů a mravů? Nebaví vás ležet na pláži u moře nebo jen chcete udělat pro jednou změnu a vyměnit pasivní dovolenou za aktivní? Pak zkuste zavítat na Slovensko. Nejen víkendové pobyty nemusí být drahé, Slovensko není daleko, bez problémů se zde domluvíte a ještě k tomu uděláte něco pro svoje zdraví.

Kam vyrazit? Co třeba Terchová?

Slovensko nabízí opravdu spoustu možností, kam vyrazit. V každém směru, v každém kraji na vás čeká rozmanitá a malebná příroda včetně možnosti provozování nejrůznějších sportovních i relaxačních aktivit. Termální prameny, aquaparky, pěší turistika, cykloturistika, lanové stezky a mnoho dalšího.

Jedním z takových příkladů je i obec Terchová. Terchová leží hned vedle Malé Fatry. Je tedy obklopena národním parkem a mnoha chráněnými krajinnými oblastmi. Návštěvníkům tak poskytuje výhodnou pozici pro plánování výletů všech druhů na všechny strany.

Kde se ubytovat?

Možností typů ubytování je v blízkosti Malé Fatry vícero. Záleží však na vašich potřebách, požadavcích, počtu členů a požadované míře pohodlí. Jednou z možností jsou moderní chaty a chalupy k pronajmutí právě v obci Terchová. A to buď pronajmutí celé chaty, nebo pouze jednotlivých pokojů. Zejména zde záleží na počtu osob, kdy pro větší skupinu lidí se vyplatí pronájem celé chaty. K ní je pak k dispozici malé hřiště, krboviště či dětský koutek s pískovištěm. Nechybí tak nic pro příjemné a klidné prožití vaši dovolené.